Blog

Kiedy wykończyć podłogę cokołem zamiast listwą?

Wykonując podłogi nie można nie pamiętać o wykończeniu obszarów tuż przy ścianach, miejsc tzw. łączenia podłogi z pionami. Zwykle wykorzystuje się do tego celu listwy przypodłogowe, ale są sytuacje, w których lepszym wyborem będą cokoły. Czym są owe materiały wykończeniowe? W jakich aranżacjach się sprawdzą?

Czytaj dalej

Z jakich materiałów przygotowuje się cokoły przypodłogowe?

Podłogi mają do siebie to, że trzeba je w odpowiedni sposób wykańczać. Tylko takie działanie jest w stanie zagwarantować im odpowiedni kształt. W różnych sytuacjach co innego może być jednak odpowiednim sposobem wykończenia. Raz lepiej sprawdzi się jeden kolor, a raz inny. Raz najlepszym wyjściem będzie zastosowanie jednego materiału, a innym razem drugiego. Tak czy […]

Czytaj dalej

Czym się kierować przy wyborze cokołów?

Cokół to niezwykle ważny element budynku. Choć jego stosowanie nie jest konieczne w każdym przypadku, niewątpliwie odgrywa istotną rolę. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze dobierać go w odpowiedni sposób. Na szczęście kierując się odpowiednimi czynnikami, można zapewnić swojemu domowi cokół najlepszej jakości, który z pewnością będzie służyć wiele lat.

Czytaj dalej

Jakie są popularne systemy ociepleń?

Odpowiednio dobrany system ocieplenia to nie tylko komfort cieplny, ale przede wszystkim oszczędności w użytkowaniu budynku. Jakie są najpopularniejsze systemy takich ociepleń oraz jakie są ich wady oraz zalety?

Czytaj dalej

Na czym polega hydroizolacja fundamentów?

Każdy element konstrukcji powinien być zabezpieczony przed zawilgoceniem. Dotyczy to również fundamentów, które obowiązkowo trzeba zaizolować.

Czytaj dalej

ul. Legnicka 84-86
41-503 Chorzów
pn-pt 8-16

biuro@ceramostudio.pl

692 428 699 pn-pt 8-20, sb 9-15
32 20 50 821 pn-pt 8-16