Blog

Jak układać płytki i cokoły na schodach?

Podczas montażu płytek i cokołów na schodach należy wziąć pod uwagę środowisko, w jakim będą użytkowane. W przypadku schodów wewnętrznych zazwyczaj stosuje się trwałe i łatwe do czyszczenia płytki ceramiczne lub porcelanowe. Natomiast w przypadku schodów zewnętrznych najczęściej stosowane są płytki kamienne, np. granitowe, które są odporne na warunki atmosferyczne i blaknięcie.

Czytaj dalej

W jaki sposób dobierać kolorystycznie cokoły do płytek?

Detale w aranżacjach wnętrz są niezwykle ważne. Często to one właśnie decydują o finalnym wyglądzie całości. Cokoły i listwy przypodłogowe to dodatkowy dekoracyjny element wnętrza, który w zależności od dobranego koloru i materiału, może nadać mu lekkości i przejrzystości.

Czytaj dalej

Jak położyć cokół z płytek?

Cokoły mają swoje funkcjonalne zastosowanie jako maskownica szczeliny dylatacyjnej między podłogą a ścianą. Wykonanie cokołów z płytek zwiększa ich wytrzymałość, trwałość na uszkodzenia i sprawia, że pomieszczenia wyglądają elegancko i spójnie. Co więcej, cokoły z płytek można zastosować we wnętrzach oraz na zewnętrznych częściach budynku.

Czytaj dalej

Jakie zalety ma wykończenie podłogi cokołem?

Aranżacja mieszkania to głównie dobór koloru ścian, płytek i podłóg, rozmieszczenie mebli oraz dbałość o szczegóły. To właśnie drobiazgi wydobywają z wnętrza charakter i nadają mu ostateczny ton. Jednym z takich detali jest cokół, czyli odmiana listwy przypodłogowej. Jego głównym zadaniem jest zakrycie łączenia podłogi ze ścianą i zamaskowanie ewentualnych niedociągnięć – nierówno pomalowanej krawędzi […]

Czytaj dalej

Kiedy wykończyć podłogę cokołem zamiast listwą?

Wykonując podłogi nie można nie pamiętać o wykończeniu obszarów tuż przy ścianach, miejsc tzw. łączenia podłogi z pionami. Zwykle wykorzystuje się do tego celu listwy przypodłogowe, ale są sytuacje, w których lepszym wyborem będą cokoły. Czym są owe materiały wykończeniowe? W jakich aranżacjach się sprawdzą?

Czytaj dalej

ul. Legnicka 84-86
41-503 Chorzów
pn-pt 8-16

Polityka Cookies

biuro@ceramostudio.pl

692 428 699 pn-pt 8-20, sb 9-15
32 20 50 821 pn-pt 8-16

[show_cookies]