Blog

Jak położyć cokół z płytek?

Cokoły mają swoje funkcjonalne zastosowanie jako maskownica szczeliny dylatacyjnej między podłogą a ścianą. Wykonanie cokołów z płytek zwiększa ich wytrzymałość, trwałość na uszkodzenia i sprawia, że pomieszczenia wyglądają elegancko i spójnie. Co więcej, cokoły z płytek można zastosować we wnętrzach oraz na zewnętrznych częściach budynku.

Czytaj dalej

Jakie zalety ma wykończenie podłogi cokołem?

Aranżacja mieszkania to głównie dobór koloru ścian, płytek i podłóg, rozmieszczenie mebli oraz dbałość o szczegóły. To właśnie drobiazgi wydobywają z wnętrza charakter i nadają mu ostateczny ton. Jednym z takich detali jest cokół, czyli odmiana listwy przypodłogowej. Jego głównym zadaniem jest zakrycie łączenia podłogi ze ścianą i zamaskowanie ewentualnych niedociągnięć – nierówno pomalowanej krawędzi […]

Czytaj dalej

Kiedy wykończyć podłogę cokołem zamiast listwą?

Wykonując podłogi nie można nie pamiętać o wykończeniu obszarów tuż przy ścianach, miejsc tzw. łączenia podłogi z pionami. Zwykle wykorzystuje się do tego celu listwy przypodłogowe, ale są sytuacje, w których lepszym wyborem będą cokoły. Czym są owe materiały wykończeniowe? W jakich aranżacjach się sprawdzą?

Czytaj dalej

Z jakich materiałów przygotowuje się cokoły przypodłogowe?

Podłogi mają do siebie to, że trzeba je w odpowiedni sposób wykańczać. Tylko takie działanie jest w stanie zagwarantować im odpowiedni kształt. W różnych sytuacjach co innego może być jednak odpowiednim sposobem wykończenia. Raz lepiej sprawdzi się jeden kolor, a raz inny. Raz najlepszym wyjściem będzie zastosowanie jednego materiału, a innym razem drugiego. Tak czy […]

Czytaj dalej

Czym się kierować przy wyborze cokołów?

Cokół to niezwykle ważny element budynku. Choć jego stosowanie nie jest konieczne w każdym przypadku, niewątpliwie odgrywa istotną rolę. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze dobierać go w odpowiedni sposób. Na szczęście kierując się odpowiednimi czynnikami, można zapewnić swojemu domowi cokół najlepszej jakości, który z pewnością będzie służyć wiele lat.

Czytaj dalej

ul. Legnicka 84-86
41-503 Chorzów
pn-pt 8-16

biuro@ceramostudio.pl

692 428 699 pn-pt 8-20, sb 9-15
32 20 50 821 pn-pt 8-16