Blog

Jakie są zalety fazowania płytek pod kątem 45 stopni?

Fazowanie płytek pod kątem 45 stopni to technika obróbki krawędzi, która zyskuje na popularności w profesjonalnej obróbce płytek ceramicznych i kamiennych. Ta metoda nie tylko poprawia estetykę wykończenia, ale także wpływa na funkcjonalność i trwałość płytek. W tym wpisie omówimy główne zalety fazowania, które czynią tę technikę atrakcyjną zarówno dla wykonawców, jak i właścicieli domów […]

Czytaj dalej

Jak fazuje się płytki pod kątem?

Fazowanie płytek ceramicznych i kamiennych to proces, który pozwala na uzyskanie estetycznego wykończenia powierzchni, a także zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się temu, jak fazować płytki pod kątem oraz jakie są zalety takiego rozwiązania.

Czytaj dalej

Dlaczego warto powierzyć cięcie płytek specjalistom?

Decyzja o wyborze płytek do swojego domu często wiąże się z długimi godzinami spędzonymi na przeglądaniu katalogów, porównywaniu wzorów i kolorów oraz ocenianiu ich jakości. Po dokonaniu wyboru marzymy, aby efekt końcowy prezentował się doskonale. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie materiału, a jednym z kluczowych etapów tego procesu jest cięcie płytek na wymiar. […]

Czytaj dalej

Jak układać płytki i cokoły na schodach?

Podczas montażu płytek i cokołów na schodach należy wziąć pod uwagę środowisko, w jakim będą użytkowane. W przypadku schodów wewnętrznych zazwyczaj stosuje się trwałe i łatwe do czyszczenia płytki ceramiczne lub porcelanowe. Natomiast w przypadku schodów zewnętrznych najczęściej stosowane są płytki kamienne, np. granitowe, które są odporne na warunki atmosferyczne i blaknięcie.

Czytaj dalej

W jaki sposób dobierać kolorystycznie cokoły do płytek?

Detale w aranżacjach wnętrz są niezwykle ważne. Często to one właśnie decydują o finalnym wyglądzie całości. Cokoły i listwy przypodłogowe to dodatkowy dekoracyjny element wnętrza, który w zależności od dobranego koloru i materiału, może nadać mu lekkości i przejrzystości.

Czytaj dalej

ul. Legnicka 84-86
41-503 Chorzów
pn-pt 8-15

Polityka Cookies

biuro@ceramostudio.pl

692 428 699
pn-pt 8-20, sb 9-15

[show_cookies]