Jakie są popularne systemy ociepleń?

Odpowiednio dobrany system ocieplenia to nie tylko komfort cieplny, ale przede wszystkim oszczędności w użytkowaniu budynku. Jakie są najpopularniejsze systemy takich ociepleń oraz jakie są ich wady oraz zalety?

Czym dokładnie jest system ociepleniowy?

Taki system to po prostu zestaw produktów przeznaczonych do ocieplania zewnętrznych ścian budynków. Rozwiązań w tym zakresie jest oczywiście wiele, choć różnią się one przede wszystkim ceną oraz zaletami użytkowymi.

Jakie są obecnie najpopularniejsze systemy ociepleń?

Aktualnie są to przede wszystkim metody polegające na zastosowaniu styropianu oraz wełny mineralnej. Są one nie tylko skuteczne, ale też tańsze, aniżeli np. piana PUR. Ta ostatnia zazwyczaj stosowana jest w przypadku takich budynków jak hale magazynowe oraz inne obiekty o dużym metrażu, które trzeba ocieplić szybko i skutecznie.

Jeśli chodzi o zalety styropianu, to w porównaniu do wełny jest on przede wszystkim tańszy. Materiał ten jest też łatwo dostępny oraz łatwy w obróbce, co także przyspiesza prace. Warto wspomnieć też o tym, że podczas ocieplania tym surowcem nie ma konieczności kołkowania, co dodatkowo oszczędza czas oraz pieniądze.

Natomiast jeśli chodzi o wełnę mineralną, to ma ona dobrą izolacyjność cieplną, a także sprężystość i przepuszczalność. Dodatkowo skutecznie pochłania dźwięki, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku budynków zlokalizowanych w pobliżu ruchliwych tras, a także fabryk.

Jakie błędy można popełnić przy ocieplaniu budynku?

Niestety nawet wybierając dobry i popularny system ocieplenia, można popełnić w tym zakresie kilka błędów. Jednym z nich jest chemia budowlana niższej jakości, wykorzystana do montażu. Trzeba uważać też na nieuwzględnianie mostków cieplnych oraz powoływanie się przy ocieplaniu na już nieaktualne normy w tym zakresie (najczęściej taką technologię podważy kierownik budowy).

Wybór systemu ociepleń to naprawdę ważna decyzja. Jeśli poszukujesz odpowiednich produktów do jego wykonania, to koniecznie sprawdź również nasz asortyment.

ul. Legnicka 84-86
41-503 Chorzów
pn-pt 8-15

Polityka Cookies

biuro@ceramostudio.pl

692 428 699
pn-pt 8-20, sb 9-15

[show_cookies]