Na czym polega hydroizolacja fundamentów?

Każdy element konstrukcji powinien być zabezpieczony przed zawilgoceniem. Dotyczy to również fundamentów, które obowiązkowo trzeba zaizolować.

A to dlatego, że woda gruntowa stopniowo będzie wsiąkać w ściany, i skutkować ostatecznie rozwojem pleśni i grzybów. Aby temu zapobiec, przeprowadza się hydroizolację fundamentów. Warto wiedzieć, na czym polega i jak się ją przeprowadza.

Hydroizolacja

Właściwie przeprowadzona hydroizolacja fundamentów to inwestycja na wiele lat i pewność bezpieczeństwa murów oraz zdrowia. Warto zlecić jej przeprowadzenie odpowiedniej firmie i zaopatrzyć się we właściwej jakości produktu od Ceramo Studio. Tylko wtedy będziemy spokojni o trwałość i solidne wykonanie zlecenia. Produkty muszą nie tylko izolować, ale także znosić obciążenia wodą gruntową oraz wilgocią. Na warstwę składa się system złożony z żelbetonowej płyty dennej, izolacji poziomej, gruntu, masy polimerowo-bitumicznej, siatki z włókna szklanego, styropianu, foli polietylenowej, siatki stalowej, lastryku, zaprawy klejowej, płytek ceramicznych i panelu izolacyjno-drenażowego.

Zasada realizacji

Aby fundament był zrealizowany poprawnie, konieczne jest trzymanie się odpowiedniego schematu. Przede wszystkim należy zakupić odpowiedniej jakości produkty. Trzeba także krok po kroku realizować kolejne warstwy systemu. Pamiętajmy, że podłoże musi być stabilne, równe, nośne i wolne od jakiegokolwiek zanieczyszczenia np. gruzu czy olejów. A wszelkiego rodzaju uszkodzenia, pęknięcia, szczeliny należy wypełnić zaprawą, a krawędzie sfazować. Tylko w ten sposób będzie pewne, że podłoże będzie miało właściwy poziom i przyczepność. Następnie przechodzi się do izolacji poziomej fundamentów z hydroizolacji mineralnej. Kolejnym etapem jest gruntowanie ściany fundamentowej. Zaraz po tym realizowana jest izolacja bitumiczna. Całość zakleja się siatką zbrojącą, Przed ostatnim krokiem jest ułożenie płyt styropianowych i wykonanie warstwy wykończeniowej, na którą składają się elementy warstwy wykończeniowej.

ul. Legnicka 84-86
41-503 Chorzów
pn-pt 8-15

Polityka Cookies

biuro@ceramostudio.pl

692 428 699
pn-pt 8-20, sb 9-15

[show_cookies]